کاربرد رنگ ها در طراحی برند

در هر شغلی، طراحی برند بسیار مهم است. محبوب کردن و مردمی نمودن برند و ماندگار کردن آن در ذهن مشتریان بالقوه، مزایای زیادی دارد. نتایج تحقیقات نشان می دهد که رنگ آمیزی طرح برند، قدرت درک و تشخیص بیننده را تا 80% بالا می برد. به همین دلیل مشاغل و سازمان ها رنگ برند را به دقت انتخاب می نمایند. رنگ ها می توانند به طور ناخودآگاه بر روی شما تأثیر بگذارند تا هر برند را با یک رنگ خاص بشناسید. مثلاً برای مک دونالد زرد و نوکیا آبی.

در نظر گرفتن یک رنگ آمیزی منسجم برای برند مهم است زیرا می تواند به شما کمک کند تا در نظر مشتریانتان از بقیه برندها برجسته تر باشید. پس اگر در نظر دارید یک برند طراحی کنید، اهمیت انتخاب رنگ ها را نادیده نگیرید. رنگ آمیزی برند مزایای زیادی دارد که در این جا به آن ها اشاره می کنیم:

- رنگ آمیزی در نگاه اول تأثیر زیادی بر روی مشتری می گذارد: زمانی که برند یا محصولی را برای ارائه به بازار آماده می کنید، باید سعی کنید تأثیر زیادی در ذهن مشتریان داشته باشد. هیچ کس الزامی برای خریداری محصول شما ندارد. با این حال، اگر یک رنگ منحصر به فرد انتخاب کنید، برند شما برای مدت زمانی طولانی در ذهن مشتریان ماندگار خواهد شد و این ممکن است به خریداری محصول منجر شود.
- استعمال رنگ های صحیح و به جا، جلب توجه می کند: آیا می دانستید که با تغییر دادن رنگ می توانید فروش محصول را بالا ببرید؟ رنگ ها می توانند توجه مشتری را به خود جلب نمایند. یکی از واضح ترین نمونه های این مورد، فروش 10 میلیون بطری از سس کچاپ Heinz تنها در 7 ماه است.
- رنگ ها می توانند هویت برند را تغییر دهند: انتخاب رنگ مناسب می تواند یک برند را خلق نموده یا آن را تخریب نماید. گاهی اوقات، شرکت ها تمایل دارند رنگ برند خود را که می تواند تأثیر عمیقی بر روی ذهن مشتریان داشته باشد، تغییر دهند.
- درجه رنگ صحیح می تواند حافظه را ارتقاء دهد: بر اساس نظریه روانشناسان، رنگ ها می توانند به ذهن انسان کمک کنند تا فعالیت کند و تصاویر را به خاطر بسپارد. بنابراین، مردم مایلند لوگوها و آرم های رنگی را به ذهن بسپارند.
در زمان انتخاب رنگ برای برند، کورکورانه تصمیم نگیرید. با این حال باید تصویر شرکت و نوع فعالیت آن را بررسی نموده و رنگی که مناسب تر است انتخاب کنید. باید بدانید که تمام رنگ ها از نظر بیننده باهم یکسان نیستند. به همین دلیل باید قبل از انتخاب رنگ برای برند، بازار را مورد ارزیابی قرار دهید. ولی نباید بیش از حد وسواس نشان دهید. مطمئن شوید که رنگ اصلی و تعدادی رنگ مکمل (در صورت نیاز) را انتخاب کرده اید. پس می توان گفت که با در نظر گرفتن فونت صحیح و مناسب، لوگوها و آرم ها، رنگ ها می توانند تأثیر زیادی بر اثربخشی تبلیغات و بازاریابی محصول داشته باشند.


Tags: کاربرد رنگها

آمار بازدید

33883
امروزامروز15
دیروزدیروز13
هفتههفته124
ماهماه396
کل بازدیدکل بازدید33883

اطلاعات تماس

تلفن تماس: 09131296195
ایمیل: info@nonema.ir

خبرنامه